granulinis katilasEsate girdėję apie granulinį katilą ir jo teikiamus privalumus? Iš tikrųjų, norint sutaupyti pinigų šildymui ir gyventi didesniame komforte, granulinis katilas gali tapti labai dideliu jūsų pagalbininku. Padarysime trumpą esamų granulinių katilų apžvalgą ir pateiksime pagrindinius argumentus, kodėl tokį katilą verta įrengti savo namuose.

Visų pirma, reikia žinoti, kad granulinis katilas yra visuomet komplektuojamas kartu su automatiniais jungikliais. Tai yra tikrai svarbu, kadangi tuomet namo šeimininkas gali nesunkiai reguliuoti degimo procesą, padavimą, valdyti šildymo sistemos režimą, taip pat ir nustatyti automatinį temperatūros pasikeitimą.

Taip pat modernesniuose katiluose galima nustatyti karšto vandens ruošą, nustatyti reikalingus temperatūros daviklius tiek lauke, tiek ir namo viduje. Kitaip tariant, granulinis katilas išsiskiria savo galimybėmis – jį galima valdyti nuo A iki Z, o pats valdymo pultas dažniausiai būna visiškai nesudėtingas, todėl ir žmogus, neturintis daug patirties su tokiais dalykais, gana greitai perpras sistemą ir galės pakankamai lengvai valdyti reikalingas funkcijas ir gyventi komfortabiliai.

Taigi, galima drąsiai teigti, kad namų šildymas, kaip ir medienos smulkinimas, yra tokios sritys, kurios per pastaruosius keletą metų labai pasikeitė – smulkinant medieną, vis dažniau naudojami kokybiški smulkintuvai, o ne kirvis. O štai šildant namus, senus katilus ir įprastus šildymo būdus pakeičia modernus granulinis katilas. Taigi, peržiūrėkime, kokių granulinių katilų būna.

  1. Į katilą įmontuojamas degiklis. Jeigu granulinis katilas yra su į jį tiesiai įmontuojamu degikliu, tuomet tai rodo universalumą – toks degiklis gali būti pritaikytas prie daugelio jau esančių katilų, tad net jeigu dabar jau turite katilą savo namuose, tačiau nesate juo patenkinti, tokia problema gali būti išspręsta su tiesiai į katilą įmontuojamu degikliu. Degimo koeficientas čia yra iš tiesų įspūdingas – jis dažniausiai būna tarp 90 – 99 procentų, tad rezultatai yra tikrai aukšti. Visgi, reikėtų žinoti vieną dalyką – perkant tokį katilą su įmontuojamu degikliu, reikės pirkti ir tikrai aukštos kokybės granules. Jeigu pirksite vidutiniškas arba labai pigias medžio granules, galimas daiktas, kad toks įrenginys daug naudos neteiks, nes su prastomis granulėmis pats degiklis gali greitai užsikimšti.
  2. Šnekinio padavimo degiklis. Lyginant su pirmuoju variantu, šnekinio padavimo degiklis galbūt nėra toks universalus ta prasme, kad jo negalima „prikabinti“ prie bet kokio katilo, tačiau jo privalumai atsiskleidžia visai kitoje srityje – turint tokį degiklį, jūs galėsite kūrenti ir akmens anglies granulėmis, ir medžio granulėmis. Negana to, šis degiklis nėra toks „išlepintas“ – juo galėsite naudotis ir tada, jeigu turėsite nelabai kokybiškas medžio granules ar nemažai akmenukų. Yra ir labai universalių degiklių, kurie gali deginti net grūdus arba sėklas, todėl verta pasidomėti, kuris variantas yra universaliausias ir labiausiai tiktų jums.

Iš esmės, perkant granulinį katilą, svarbiausia atkreipti dėmesį į naudingumo koeficientą. Pirkite granulinį katilą su kuo didesniu koeficientu, nes tai garantuos, kad jums nereikės išleisti daug pinigų ant kuro – galbūt investuosite brangiau į daikto nusipirkimą, tačiau vėliau džiaugsitės mažomis išlaidomis ir dideliu komfortu namuose.