Jau seniai žinoma, kad pirtis turi reikšmingą įtaką mūsų sveikatai. Tiesą sakant, suomiai tai žinojo dar prieš kelis tūkstančius metų (jau nekalbant apie bent keletą šiaurės ir centrinės Amerikos indėnų genčių, o vėliau ir senovės graikus bei romėnus, rusus, turkus, vakarų indus, tailandiečius ir japonus).

Taigi, pirmiausia reikėtų pakalbėti apie tai, kokie yra skirtingi pirčių tipai. Tokiu atveju žinant šią informaciją, jūsų būsimos nuosavos saunos irengimas galės būti kur kas efektyvesnis.

  1. Tradicinės pirtys (tokio tipo kaip suomiška sauna): dažniausiai kalbant apie tradicinę pirtį, pirmiausia galvojame būtent apie suomiškos saunos rūšį, kuomet pirtyje vyrauja sausas karštis, o karštį kelia akmenys, šildomi elektros arba deginamos medienos. Tokiu atveju pirtyje įprastai nebūna didelės drėgmės lygis. Tačiau nereikia pamiršti, kad kai kurie vartotojai prie tradicinių pirčių priskiria ir tas, kurios vyrauja tiek didelis karštis, tiek ir nemenkas drėgmės lygis.
  2. Infraraudonųjų spindulių ir garinės pirtys: tai dar kelios pirties rūšys, iš kurių galime rinktis mums tinkamiausią. Įprastai jose vyrauja žemesnė temperatūra. Jose naudojamos kitokio tipo patalpą šildančios priemonės.

Saunos irengimasBe to, svarbu įvardinti ir bent keletą pirties privalumų, kuriais gali mėgautis kiekvienas iš mūsų. Visų pirma tai yra puiki atsipalaidavimo priemonė. Žmonės, kurie dažnai patiria didelį stresą, jaučia nerimą ir pastebi, kad jiems tampa vis sudėtingiau nusiraminti, pirties pagalba gali kur kas efektyviau subalansuoti savo vidinę ir psichologinę pusiausvyrą.

Taip pat, kai kalbama apie kvėpavimo takų problemas, pirtis tampa dar viena efektyvia priemone, kuri padeda išspręsti nemažą dalį sveikatos sutrikimų. Žinoma, žmonės, kuriems jau seniai tenka susidurti ir su įvairiomis odos problemomis, taipogi gali kartas nuo karto pasimėgauti kaitinimosi pirtyje seansais. Jau nekalbant apie tai, kad reguliarus kaitinimasis pirtyje padeda iš mūsų organizmo pašalinti toksinus ir kitas kenksmingas medžiagas, o tai reiškia, kad pirtis yra ir puiki detoksikacinė priemonė. Ir nors išvardinome tik keletą pirties privalumų, jų yra begalė, todėl net neabejokite, kad pirtis labai padeda mūsų sveikatai.