Kiekvienas būstas yra labai skirtingas – skiriasi jo plotas, išplanavimas, interjeras, spalvos, baldai (http://unibaldai.lt/) ir kitos detalės. Tai reiškia, kad nėra vieno universalaus sprendimo, kuris galėtų tikti kiekvienam būstui, tačiau yra nemažai įvairių priemonių, padedančių lengviau išspręsti daugelį interjero kūrimo klausimų.

  • Taigi, pirmiausia turėtumėte žinoti skirtingų savo būste esančių erdvių plotą ir išmatavimus. Tam tikrai nereikia būti dideliais matematikais – tereikia į rankas paimti metrą ir atlikti matavimus. Tuomet turėsite labai aiškius ir tikslius skaičius, kurie jums padės suprasti, koks iš tikrųjų yra kiekvieno kambario plotas. Tokia informacija yra tiesiog būtina, jei norite, kad jūsų būste esantys baldai tiktų kuo puikiausiai.
  • BaldaiDar vienas labai svarbus patarimas, kurio neturėtų pamiršti nei vienas iš mūsų, tai baldų išdėstymas. Kiekviena erdvė yra skirtinga, todėl ir jose esantys baldai turėtų būti išdėstyti nevienodai. Kaip bebūtų, egzistuoja tam tikros taisyklės, padedančios išvengti įvairių nepatogumų. Pavyzdžiui, svetainėje esanti sofa nuo sienos turėtų būti atitolusi apytiksliai penkis centimetrus – tai padės sukurti jaukesnę ir erdvesnę aplinką. Taip pat labai aktualus ir baldų gabaritai bei baldų kiekis. Baldai turėtų būti proporcingi konkrečiai erdvei, t.y. jei erdvė yra didelė, joje galima pasirinkti daugiau baldų; tuo tarpu, jei erdvė maža – elkitės priešingai.
  • Jei turite vaikų, pasirūpinkite, kad vaikų kambaryje būtų labai ergonomiški ir jų amžių atitinkantys vaikų kambario baldai (http://unibaldai.lt/vaiku-kambario-baldai/). Tai labai svarbu, jei norite, kad jūsų vaikai augtų komfortiškoje ir jaukioje aplinkoje, kuri jiems sutiekia daugiau saugumo ir pasitikėjimo savimi.
  • Pasistenkite „užpildyti“ ir savo būsto sienas. Tai reiškia, kad reikėtų į pagalbą pasitelkti įvairius meno dirbinius (pvz., paveikslus), nuotraukas ar kt. Be to, tam puikiai tinka ir veidrodžiai, kurie gali padėti padidinti vizualinį patalpos plotą.
  • Venkite kičinių interjero sprendimų. Jie jokiu būdu jums nepadės sukurti jaukios namų atmosferos. Be abejo, kišiniai sprendimai taipogi lems ir prastesnį bendrą jūsų būsto vaizdą.
  • Rinkitės konkrečioms namų erdvėms geriausiai tinkančias spalvas. Pavyzdžiui, jūsų miegamajame neturėtų būti jus blaškančių spalvų. Tuo tarpu svetainėje galite rinktis šiek tiek energingesnius atspalvius.