Kiek laiko kiekvieną mėnesį skiriate savo finansų peržiūrai? Nemaža dalis mūsų šalies tautiečių atsakytų, kad jie apskritai šiai užduočiai neskiria nei kiek papildomo dėmesio. Trumpiau tariant, kiekvieną mėnesį gautą atlyginimą jie išleidžia įprastais būdais, t.y. neapgalvotai ir nesistemingai. Tačiau tai yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kuris nulemia finansines problemas.

Norint tokių keblumų išvengti, visų pirma reikėtų išmokti valdyti savo pinigus. Žinoma, galite sakyti, kad jei jūs gaunate minimalų atlyginimą, nėra jokios prasmės to daryti. Tačiau ar tikrai? Kuo mažesnės mėnesinės pajamos, tuo daugiau laiko reikia skirti turimų pinigų valdymui ir paskirstymui. Jei pastaruosius leidžiame apgalvotai ir neišlaidaujame daiktams ar paslaugoms, kurios nėra būtinos, galime gyventi efektyviau ir lengviau.

Džiovyklių remontas VilniujeElementarus pavyzdys, kaip efektyviai gali būti paskirstytos lėšos, kai susiduriame su neplanuotomis išlaidomis, galėtų būti mūsų kasdien naudojamos buitinės technikos remontas. Tarkime, kad sugedo namuose mūsų ir namiškių dažnai naudojama drabužių džiovyklė. Jei pirmoji į galvą šaunanti mintis yra įsigyti naują buitinės technikos prietaisą, vargu ar galėsime išvengti didelių finansinių praradimų (nebent mūsų atlyginimas yra labai didelis ir mes visiškai nepajusime turimų lėšų pokyčio). Tuo tarpu, jei pasinaudosime remonto paslaugomis, galėsime sutaupyti. Tokiais atvejais tereikia pasinaudoti internetu ir internetine paieškos sistema. Pavyzdžiui, į paieškos laukelį įrašę frazę „džiovyklių remontas Vilniuje“, labai greitai galėsite įvertinti visą šių paslaugų teikėjų pasirinkimą. Todėl tai sutaupys ne tik jūsų pinigus, bet ir laiką, kurį galėsite skirti produktyvesniems darbams arba poilsiui.

Suprantama, kad tai tik vienas pavyzdys iš daugelio. Turite suprasti tai, kad kiekvienas iš mūsų visuomet turime pasirinkimą, kuris galėtų palengvinti mūsų finansinę naštą. Visada reikėtų labai gerai apgalvoti kiekvieną galimą alternatyvą. Dažna problema, su kuria susiduria žmonės, tai pernelyg didelė skuba. Skubėdami mes negalime racionaliai ir efektyviai mąstyti – tokiu atveju renkamės pirmą į galvą šovusį variantą. Tuo tarpu, jei nusiraminame, apgalvojame, kokius pasirinkimus turime, ir viską labai kruopščiai bei atidžiai apskaičiuojame, galime sulaukti kur kas geresnių rezultatų.

Info: Salvata