Vietiniams Maroko gyventojams argano medis yra vienas svarbiausių gyvenimo elementų. Jis suteikia maisto, medienos, kuro ir aliejaus. Būtent todėl argano aliejus yra vienas iš labiausiai vertinamų natūralių aliejų pasaulyje. Argano vaisiai gali būti nurenkami tarp liepos ir rugpjūčio mėnesių. Skirtingai nei alyvuogių, šio aliejaus negalima išgauti tiesiog spaudžiant argano medžio duodamus vaisius. Argano vaisiai pirmiausia nurenkami ir apdorojami skirtingais etapais, kol galiausiai yra išgaunamas argano aliejus.

Argano vaisių nurinkimas yra kur kas sudėtingesnis, lyginant su kitais medžiais, kadangi jo šakos yra labai storos ir susivijusios. Todėl moterys laukia, kol vaisiai patys nukris nuo medžių, ir tuomet juos surenka. Surinkus vaisius, jie yra džiovinami saulėje tam, kad būtų galima lengviau išimti vaisiaus riešutą. Tik tuomet akmenų pagalba yra suskaldomi riešutai – iš vieno išgaunant du arba tris branduolius. Šie branduoliai taip pat yra apdorojami skirtingais būdais, kol galiausiai pagaminami šie visame pasaulyje branginami natūralūs aliejai.

Argano aliejus labai plačiai naudojamas kosmetikoje. Jis turi didžiulį teigiamą poveikį mūsų odai ir plaukams. Dėka naudingų jame esančių ingredientų, galime sulaukti neįtikėtinų rezultatų – oda tampa lygesnė, lengviau atsistato, būna tinkamai sudrėkinta, pranyksta įvairios odos dėmelės ir kiti pažeidimai. Be to, šis aliejus saugo nuo odos senėjimo ir išsausėjimo. Ką jau kalbėti apie tai, kad jis pripažįstamas kaip labai puikus plaukus atstatantis natūralus produktas.

Maroke gyvenantys žmonės labai ilgai argano aliejų naudojo gydydami įvairias sveikatos problemas, tarp kurių buvo pilvo skausmai, virškinimo sutrikimai, širdies problemos, nudegimai nuo saulės ir žaizdų dezinfekavimas. Tuo tarpu tradicinėje medicinoje argano aliejus naudojamas gydant egzemą, aknę, psoriazę, reumatą ir sąnarių skausmus.

Žinoma, šis aliejus taip pat plačiai naudojamas ir kulinarijoje, nes pasižymi puikiu skoniu ir teigiamu poveikiu mūsų sveikatai. Pagrindinė priežastis, kodėl argano aliejus yra toks vertingas ir universalus produktas, slypi jį sudarančiuose ingredientuose, kurie nėra aptinkami daugelyje kitų aliejų. Tarp daugelio kitų medžiagų, jame yra didžiulė būtinų sočiųjų rūgščių – oleino ir linolio koncentracija. Taip pat, jame yra didelis kiekis natūralių antioksidantų, kurie apsaugo nuo laisvųjų radikalų. Taigi, teigiamas argano aliejaus savybes galima vardinti ilgai, tačiau geriausia, jei visu tuo įsitikinsite patys.