Prezervatyvo naudojimo subtilybes turėtų žinoti kiekvienas vyras. Ir nors nemaža dalis vyrų mano, kad tai yra labai elementaru ir paprasta, akivaizdu, jog jie nežino net bazinių prezervatyvų naudojimui svarbių taisyklių.

Kaip žinia, prezervatyvai turi vidinį ir išorinį paviršius. Jie nėra vienodi, todėl jokiu būdu prezervatyvo neturėtumėte užsimauti išvirkščia puse. Kodėl tai yra taip svarbu? Didžioji dalis prezervatyvų turi tam tikru lubrikantu padengtą išorinį sluoksnį – jei toks prezervatyvas būtų naudojamas priešinga puse, jis galėtų kur kas lengviau nuslysti. Viena iš dažnų problemų, su kuriomis susiduriama lytinių santykių metu naudojant prezervatyvus, yra pernelyg didelis prezervatyvas arba jo užmovimas priešinga puse.

PrezervatyvaiŽinoma, ne ką mažiau svarbus ir prezervatyvo užmovimo laikas. Jei tai padarote anksčiau nei pasiekiama pilna erekcija, tuomet kur kas didesnė tikimybė, kad akto metu prezervatyvas nuslys, o tai sukels riziką užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis ir sulaukti žinios apie neplanuotą nėštumą. Todėl prezervatyvą turėtumėte naudoti tik esant erekcijai.

Be abejo, nepamirškite ir tinkamo prezervatyvų dydžio. Tai vienas iš svarbiausių aspektų, kuomet renkatės jums tinkamiausias apsisaugojimo priemones. Jei pasirinksite per mažą dydį, tikrai negalėsite mėgautis seksu. Ką jau kalbėti apie tai, kad tokiu atveju kils rizika, jog lytinio akto metu prezervatyvas suplyš. Tuo tarpu per didelis prezervatyvas taip pat sukels didelių problemų, nes be vargo nuslys, todėl atsižvelkite į savo fiziologiją ir pasirinkite tinkamas apsisaugojimo priemones.

Kita vertus, reikėtų sugrįžti į pradžią ir trumpai aptarti prezervatyvo išėmimo iš pakuotės bei užmovimo klausimus. Kiekvienas prezervatyvas turi būti laikomas saugioje vietoje, kurioje vyrauja kambario temperatūra. Tuomet, kai prezervatyvą bandote išimti iš jo pakuotės, tai darykite labai atsargiai ir pamažu, plėšdami vieną iš pakuotės pusių. Tuomet jį išimkite naudodami savo pirštų pagalvėles – jokiu būdu to nedarykite su savo nagais. Tas pats galioja ir prezervatyvo užmovimui. Nenaudokite nagų ir nedarykite to su burna (pastaruoju atveju prezervatyvas gali būti pažeistas dantimis). Ir nors tai nėra vienintelės instrukcijos, kurių reikėtų laikytis, jos turėtų padidinti šių apsisaugojimo priemonių teikiamą naudą.