Akrilinės vonios žavi savo unikaliais dizaino sprendimais ir technine charakteristika. Vis dėlto, naujos vonios įsigijimas visuomet yra nelengvas žingsnis, reikalaujantis gerai įvertinti tokias detales kaip išlaidos, vonios įrengimo vieta, vonios stilius, dydis, priežiūra ir kt. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime pagrindinius dalykus, kuriuos turėtumėte žinoti apie akrilines vonias, kad jos naudojimas nesukeltų jums jokių papildomų rūpesčių.

Apie akrilinių vonių kokybę

Nors akrilinės vonios šiuo metu yra vienas populiariausių pasirinkimų rinkoje, turėtumėte žinoti, kad akrilas pats savaime nėra labai kieta medžiaga. Kitaip sakant, akrilą galima gana lengvai pažeisti, tačiau įbrėžimų tvarkymas nėra toks sudėtingas, kaip gali pasirodyti – paprastai užtenka įbrėžimą nupoliruoti. Tiesa, čia svarbu kalbėti apie vonios kokybę. Kokybiškos akrilinės vonios gaminamos dedant 4–7 mm akrilo sluoksnį, pigesnės vonios gaminamos naudojant vos 1–2 mm sluoksnį, todėl tokioje vonioje atsiradę pažeidimai yra šalinami gerokai sudėtingiau. Be to, kokybiškų akrilinių vonių kraštai ir vonios dugnas yra papildomai sutvirtinami, siekiant apsaugoti nuo galimo vonios įlenkimo.

Akrilinės vonios privalumai trūkumai

Akrilinių vonių privalumai:

  • Patraukli kaina
  • Nesudėtingas remontas ir įbrėžimų šalinimas
  • Lygus, lengvai valomas, antibakterinis paviršius
  • Puikios šilumos išlaikymo savybės
  • Plačios spalvų, dydžio, formų, dizaino galimybės
  • Lengvumas

Akrilinių vonių trūkumai:

  • Jautrumas abrazyvinėms dalelėms
  • Neatsparumas cheminėms medžiagoms, įbrėžimams ir smūgiams

Akrilinių vonių eksploatacijos patarimai

Akrilinės vonios yra vertinamos dėl savo lengvumo ir patogaus montavimo. Jos gali būti įvairių dydžių ir formų, o dizaino galimybės yra praktiškai neribojamos. Į šias vonias galima montuoti ir hidromasažines sistemas. Priklausomai nuo individualių poreikių, akrilinių vonių paviršius gali būti blizgus, matinis ar perlamutrinis, todėl šias vonias nesunkiai pritaikysite bet kuriame interjere. Tiesa, jei norite džiaugtis vonios ilgaamžiškumu, nepamirškite, kad akrilinių vonių danga yra jautri abrazyvinėms dalelėms, todėl jų valymui naudokite tik skystas priemones ir minkštas šluostes arba specialiai akrilui skirtas valymo priemones. Akrilinėje vonioje nerekomenduojama maudyti augintinių, kadangi jų nagai gali pažeisti vonios paviršių, be to, venkite vonioje dažyti plaukus, naudoti laką ar klijus, kadangi jie gali pažeisti apsauginį vonios sluoksnį ar jį išdažyti. Kad akrilinės vonios būtų stabilesnės, rekomenduojama jas montuoti ant specialaus rėmo ar kojelių.