Verknė – įdomi, graži ir nenuobodi vandens turistų pamėgta upė, tekanti pietryčių ir vidurio Lietuvoje. Stiproka upės srovė, daugybė posūkių, besikeičiantys krantai, natūralios, tačiau įveikiamos kliūtys sukuria puikią nuotaiką kelionėje.

Verknės ištakos yra Trakų rajone, o savo kelionę upė užbaigia už 77 kilometrų, įtekėdama į Nemuną, šiek tiek žemiau Birštono. Baidares labiausiai tikėtina sutikti nuo Aukštadvario iki upės žiočių – tai tinkamiausia dalis laivybai. Savo kelionei galite rinktis ne vieną maršrutą – pradedant trumpu vienos dienos pasiplaukiojimu, baigiant 4 dienių žygiu, kurio metu galite nakvoti upės pakrantėse esančiose sodybose. Visi Verknės maršrutai tinkami plaukti net karščiausią vasarą – vandens pakanka ir praplaukti įmanoma visada.

Maršrutai:

  • Populiariausias. Tai trumpiausias ir lengviausias maršrutas, įveikiamas visiems keliautojams – ir suaugusiesiems, ir mažiesiems baidarininkams. Trasos pradžia yra Pakrovų kaime, o finišas – Ustronėje, esančioje Jundeliškių hidroelektrinės užtvankos pakrantėje. Maršruto ilgis yra 15 kilometrų, taigi jis įveikiamas per maždaug 5 valandas. Plaukiant teks pasigalinėti su  vietomis sustiprėjančia upės srove, įveikti keletą nesudėtingų slenksčių, taip pat praplauksite pro seną malūną. Jei pageidaujate – jį galima apžiūrėti ir iš arčiau.Baidares
  • Skirtas pažengusiems. Maršrutas tęsiasi 22 kilometrus – pasistengus jį galima įveikti ir per vieną dieną, jei norite daugiau pasižvalgyti – galite daryti pertrauką nakvynei. Išplaukiama netoli Stakliškių miestelio, garsaus dėl savo unikalios lietuviško midaus gamyklos. Šis plaukimas gerokai sudėtingesnis nei pirmasis, tad ir skirtas yra tik jau patirties turintiems baidarininkams. Teks įveikti susitiprėjusią Verknės srovę, prisitaikyti prie staigių posūkių, o ties Pakrovų ir Pikelionių kaimų riba plauksite pro ūksmingus ir aukštus vingius. Srovė baidares gan tolygiai plukdys į priekį, sustiprėdama ties brastomis, o ties senuoju arkiniu Viniaus plento tiltu teks įveikti ir kelis nedidelius upės slenksčius. Maršruto pabaiga – elektrinės užtvankoje, taigi paskutinieji kilometrai bus ramūs – plauksite pro tylius užutėkius ir įlankas.
  • Sekmadienio. Ši trasa pradedama Ustronės sodyboje, o baigiama gražiausiame ir ramiausiame Lietuvos kurorte – Birštone. Iš viso per pusdienį įveikiama 12 kilometrų. Plaukiama šiek tiek akmeningesniu Verknės žemupiu. Pakeliui gausu lankytinų objektų: Judeliškių dvaras, Burbonių ir Paverknių piliakalniai, Ožkų pečiaus uola. Įplaukę į Nemuną ne už ilgo pasieksite ir Birštoną. Visas maršrutas vingiuoja Nemuno kilpų regioniniame parke, o dalis – Verknės kraštovaizdžio draustinyje.

Verknės upė tinkama tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems vandens turistams. Rinkitės vieną iš maršrutų ir keletą vasaros dienų praleiskite mėgaudamiesi gamtos apsuptimi.