Sardinijos salaEuropa – senasis žemynas, kurį svajoja aplankyti amerikiečiai. Na o europiečiams Amerika yra svajonių šalis. Įdomu, tiesa? Pakeliaukime ir mes patys po Europą ir pažiūrėkime, ko gi tie amerikiečiai svaigsta dėl Europos. Žinoma, čia yra senoji kultūra. Tiksliau – daug įvairių kultūrų mažoje Europoje. Kas Europoje įdomiausia ir kur galima atostogauti norint skirtingų dalykų iš kiekvienos kelionės? Pasidomėkime.

                  Europa išties skiriasi tiek klimatu tiek kultūra. Pietūs labai skiriasi nuo šiaurės. Pietuose – šilta, smėlėta, šilti draugiški žmonės. Šiaurėje – kiek kitaip. Čia šalta, žmonės santūrus ir nėra tokie atviri. Panašiai skiriasi ir rytų bei vakarų Europa. Tačiau kad ir kokie skirtumai tarp Europos dalių būtų, visur yra gražu ir įdomu. Gražu yra ir Norvegijos kalnai ir Sardinijos salos paplūdimiai.

                  Atskirai verta pakalbėti apie įvairias Europos salas. Viduržemio jūroje jų yra daugybė. Sicilija, Malta, Kipras, Maljorka, Sardinija, Korsika – tai tik pačios didžiausios. Ir visos jos yra nuostabios bei savaip įdomios. Daugumoje jų galima gerai pašėlti ir praleisti laiką klubuose. Tose pačiose salose galima ir ramiai gulėti paplūdimyje su stikline apelsinų sulčių rankoje. Be to, salų gamta taip pat verta jūsų dėmesio – juk Lietuvoje neišvysite tokių uolų ir kalnų, taip pat urvų ir ugnikalnių kai kuriose salose.

                  Įdomi yra Sardinijos sala, priklausanti Italijai. Ją apkeliauti galima automobiliu. Čia pamatysite daugybę įvairiausių paplūdimių ir uolėtų peizažų. Ne ką labai skiriasi ir Maljorka. Iš tiesų, iš pirmo žvilgsnio, atsidūręs gamtoje, nesuprasi kurioje saloje atsidūrei. Tik miestai jau skiriasi – Maljorkos saloje gyvena ispanai, o Sardinijoje jau italai.

                  Bene įspūdingiausios salos, priklausančios Europai yra Kanarai. Kraštovaizdžiai čia išties kitokie, nei visa Europa. Salas suformavo vulkaniniai veiksniai ir liejantis lavai susiformavo dabartinis landšaftas. Iš tiesų, šios salos yra labai populiarios tarp turistų. Prie to prisideda ir klimatas – čia gana šilta ir žiemą, kas leidžia atostogauti ištisus metus. Salų populiarumas leidžia užkelti viešbučių kainas, turėkite tai omeny prieš keliaudami.

                  Beje, keliaujant po Europą, nepamirškite ir Lietuvos. Juk ir joje turbūt ne viską matėte? Pasidomėkite, kiek daug lankytinų objektų yra mūsų šalyje ir aplankykite juos! Nustebsite, kiek daug ko galima pamatyti mūsų šalyje.