Jei planuojate keliones į Daniją, susidėliokite kelionės maršrutą, kad užsuktumėte į Arhusą.

Arhusas– antras pagal dydį Danijos miestas, kuriame gyvena apie 300 tūkstančių gyventojų, dažnai vadinamas mažiausiu dideliu Europos miestu.Be to jis apibūdinamas kaip miestas , kuriame nuolat jauti savaitgalio atmosferą. Kelionės į Daniją-  kartu su Keliaukime kartu metu turi būtinai aplankyti šį miestą.

Toliau trumpai paminėsime įdomiausius faktus apie šį Danijos miestą. Arhusas savo miesto istoriją skaičiuoja nuo 900-tųjų metų. Jį įkūrę vikingai šią vietovę vadino Arosu, tai išvertus reiškia „upės žiotys“. Natūralaus uosto upės žiotyse ieškoję vikingai tikrai galėtų didžiuotis savo pasekėjais, mat Arthusas dabar turi ne tik modernų uostą, į kurį kasmet užsuka apie 8000 laivų, bet ir didžiausią Danijoje konteinerių terminalą.

Su uosto plėtra ir 1862 metais į Arhus atvestu geležinkeliu susijęs ir pats miesto augimas. Kelionės į Daniją metu šiame mieste galėsite pamatyti nuostabų soduose skendintį prabangių vilų kvartalą pajūryje, kuris byloja apie čia klestėjusiuspramonininkus XX amžiaus pradžioje. Tačiau 1970 metų naftos krizė atsiliepė ir jų palikuonims. Šildyti ir išlaikyti tokius didelius namus tapo daugeliui per didelė prabanga. Kai kurios vilos tapo biurais arba butų kotedžais.

Kad ir kokio dydžio būtų privatus namas, jo sodelyje jūs būtinai pamatysite jei ne plevėsuojančią Danijos vėliavą, tai bent stiebą jai iškelti. Danai labai didžiuojasi savo vėliava ir teigia, ka ji yra pati seniausia  pasaulyje. Egzistuoja legenda, kad ji 1219 metais nukrito tiesiai iš dangaus, kai danai kariavo Estijoje. Tada jiems mūšis nesisekė, bet stebuklingai atsiradusvėliavai, palankė sėkmė.

Dabar jei privačiame kiemelyje plevena vėliava- galite žinoti,kad ten šventė. Gimtadienis- krikštynos ar vestuvės – puiki proga iškelti vėliavą.

Kelionės į Daniją metu turite būtinai aplankyti informacinių technologijų miestelį – Katrinebjerg. Čia gimsta patys netikėčiausi projektai, kurie ateityje turėtų tapti mūsų kasdienybe. Vienoje iš auditorijų užsidėję specialius akinius būsimieji gydytojai gali leistis į kelionę po žmogaus organus, o būsimiems architektams leidžiama tarsi skraidančia lėkšte pakeliauti po savo sukurt miesto gatves ir virtualioje erdvėje įvertinti busimų pastatų pliusus ir minusus. Čia besidarbuojantis jaunimas tiesiog spinduliuoja entuziazmu.

Jei aplankysite bent keltą vietų kelionės į Daniją metu įspūdžiai garantuoti