KroatijaKelionės Europoje šiandien kaip niekad paprastos ir pigios. Patogus susisiekimas, gausybė įvairių transporto priemonių, o ir nebrangų avialinijų bilietai keliasdešimt krypčių iš Lietuvos. Tad kodėl gi nepakeliavus? Ispanija, Vokietija, Norvegija, Kroatija, Bulgarija, Graikija – Europoje gausybė šalių, kurias galima aplankyti ir ne po vieną kartą. Be galo daug laiko reikia norint pamatyti visas Europos šalis ar bent jau didžiuosius jų miestus.

                  Žinoma, į kelionę teks susikrauti ir lagaminą. Priklausomai nuo vietos, kur keliausime, pasirinksime ir į lagaminą dedamus daiktus. Norvegija, Švedija, Suomija pareikalaus šiltesnių drabužių, apsaugos nuo lietaus ir gerų batų, saugančių nuo lietaus. Tuo tarpu pietinės valstybės, ko gero, jei važiuosite į jas vasaros metu, norės, kad jūs užsidėtume šortus, trumparankovius marškinėlius ir akiniu nuo saulės. Keliaudami į vidutinio klimato šalis kaip Ukraina, Vengrija, Kroatija, rinksimės tokius drabužius, kokius nešiojame ir Lietuvoje. Vis dėl to, verta žinoti ir orų prognozę, tai yra, kokie orai nusimato būtent jūsų kelionės svečioje šalyje metu.

                  Jei nuvykę į kokią valstybę pamiršote įsidėti pakankamai drabužių ar, pavyzdžiui, neįsidėjote skutimosi peiliukų, ne bėda – šiais laikais kone viską galima nusipirkti kad ir kurioje šalyje bebūtumėte. Tad persikrauti lagamino abejotino reikalingumo daiktais irgi nėra reikalo. Geriau įsidėkite tai, ko jums tikrai reikės ir imkite tokius daiktus, kurių negalėsite įsigyti svečioje šalyje. Tai gali būti vaistai, kontaktiniai lęšiai, pravers ir pleistrai, kad nereiktų netikėtai ieškoti vaistinės.

                  Taigi, jei keliaujame į Norvegiją, žinome, kad pamatysite kalnus. O jei keliaujame į Maljorką, neabejotinai susidursime su smėliu nuklotais paplūdimiais. Tačiau, ką mums gali pasiūlyti Kroatija? Susimąstėte? Žinoma, reikia žinoti, ką pamatysime svečioje šalyje. Juk turime kažko tikėtis, turėti norų, kas mus domina, kur verta nuvykti, kur pabūti ilgiau ir pasivaikščioti, ką aplankyti. Galų galiausiai daugelis iš mūsų ir keliones planuoja dienomis jei ne valandomis. Taip pat tai padės apskaičiuoti, kiek kelionė gali kainuoti ir kiek pinigų turėtume pasiimti.

                  Iškeliaudami nepamirškite įamžinti geriausių akimirkų. Jei neturite profesionalaus fotoaparato – ne bėda. Svarbu ne kaip kokybiškai įamžinta akimirka, o kokia kokybiška ir smagi ta akimirka buvo. Tad nesidrovėkite fotografuoti ir filmuoti mobiliuoju telefonu ir parsivežti įamžintų įspūdžių.