barselonaŠis Ispanijos miestas, neretai netgi painiojamas su pačia šalis sostine – tikras turistų rojus. Tikras rojus ir patiems ispanams, kuriems aktyvus poilsis, šventės ir galimybė pasilinksminti – toli gražu ne tabu. Ne veltui Barselona yra vienas populiariausių Europos miestų tarp turistų iš viso pasaulio. Ir tikrai pagrįstai – didelis, įspūdingas senamiestis, gausybė architektūros šedevrų, meno galerijų, galų gale Viduržemio jūra ir jos paplūdimiai, vos ne ant jūros kranto esantys niekad nemiegantys klubai. Barselona, kaip miestas ieškantiems ir kultūros, ir pramogų, ir tiesiog poilsio prie jūros – tikrai geras pasirinkimas. Ne vienas, lankęs šį Ispanijos perlą, sako, jog pažinčiai su šiuo miestu reikėtų skirti mažiausiai kelias dienas, o neatsibostų jame pabūti ir ne vieną savaitę.

Deja, daugelis kelionių šiais laikais apsiriboja labai trumpais vizitais atskiruose miestuose ar regionuose. Tiesiog galimybės leidžia labai daug – nėra brangu per atostogų savaitę aplankyti net tris ar keturis Europos didmiesčius, pasivaikščioti skirtingų kultūrų senamiesčiuose ir įsilieti į vis kitokį gyvenimą. Tai, kad tos dienos ar dviejų pakanka tik labai paviršutiniškam susipažinimui su miestu, pagalvoja tik nedaugelis. Kita vertus, gal taip ir gerai – net ir trumpų viešnagių metų įvairiuose miestuose spėja susidaryti apie juos koks nors įspūdis. Kartais toks, jog kitą kartą tikrai į jį grįžtate jau bent savaitei, o kartais nerekomenduotumėte kitiems ten išvis apsilankyti. Barselona, kaip jau galite atspėti, dažniausiai yra daugelio pamėgstamas miestas.

Be abejo, prie šio miesto populiarumo tarp viso pasaulio turistų stipriai prisidėjo ir prieš du dešimtmečius čia vykusi olimpiada. Iki tol buvęs gana pramoninis, ne taip ir dažnai turistų lankomas miestas buvo tarsi netikėtai atrastas. Atrastas pagrinde unikalus jo senamiestis bei meno galerijos. Tuo pačiu metu ir miesto valdžia susirūpino dėl to, kad turistai liktų patenkinti, norėtų grįžti dar ir dar. Buvo tvarkomi parkai, gatvės, skverai, net supilti kelti paplūdimiai, kuriuose dabar telpa tūkstančiai poilsiautojų. Privatus verslas netruko aprūpinti miestą įvairiausiais barais, kavinėmis, restoranais, klubais, pramogomis, statybininkai vieną po kito lipdė viešbučius. Tad dabar Barselona jau tikrai pasiruoš priimti tuos milijonus turistų, kasmet atvykstančių susipažinti šia Katalonijos širdimi.