Druskininkai spa

Druskininkai spa

Poilsis druskininkuose masina ne tik mūsų šalies gyventojus, bet ir svečius iš užsienio. Druskininkai – vienas iš kelių kurortų Lietuvoje, labai populiarus ir gausiai lankomas turistų. Miesto lankytojų srautus lemia ne tik kurorto grožis, ramuma, bet ir druskininkai spa.

Druskininkų kurorte vietinių ir miesto svečių laukia labai platus pramogų spektras: išvykos Nemunu, šaudymas iš lanko, žygiai baidarėmis, populiarusis šiaurietiškas ėjimas, galimybės žvejoti, puikūs dviračių takai, keltuvas ir kt. Kultūros ir meno gerbėjai Druskininkuose turi galimybę apsilankyti puikiuose muziejuose ir galerijose bei kituose lankytinuose objektuose. Druskininkai turistus vilioja edukacinėmis programomis, pavyzdžiui: „Meninė kalvystė“, „Sūri pamoka“, „Augų ūkis“, „Bitininkų programa“, parodomasis šakočio kepimas ir kt. Žinoma, kurorte netrūksta ir pramogų mažiesiems miesto lankytojams.

Ir tai dar ne viskas. Druskininkuose yra galimybė išsinuomoti įvairų pramogų inventorių: dviračius, baidares, keturračius, lygumų slides ir kt. Labai platus pramogų centrų pasirinkimas: kazino, sporto klubai, naktiniai klubai, boulingo klubai, teniso aikštelės, o vienas žinomiausių – Druskininkų vandens parkas, taip pat druskininkai spa.

Populiariausiųjų spa procedūrų kategorijai reikėtų priskirti masažus. Pastaruosius dar galima grupuoti. Pavyzdžiui, itin populiarūs yra gydomieji ir atpalaiduojantys masažai. Atsižvelgiant į daugelio gyvenimo ritmą, kur didžiąją dalį laiko užima darbas ir tikrai stokojama laiko poilsiui, atpalaiduojantys masažai yra labai reikšmingi ir paklausūs. Gydomieji ir atpalaiduojantys masažai gali būti skirti visam kūnui arba atskiroms kūno dalims, pavyzdžiui: kojoms, pilvui, rankoms, veidui, nugarai. Taip pat masažų metu gali būti naudojamos tam tikros natūralios priemonės, pavyzdžiui, medus, druska, žolelės. Dar viena masažų grupė – formuojantys kūno linijas. Šiai masažų grupei priklauso anticeliulitiniai masažai ir masažų programos, kūną stangrinantys masažai, vakuuminiai masažai. Masažai hamame ir kūno šveitimas yra trečioji masažų grupė. Verta išskirti ir egzotiškus, tailandietiškus ir ajurvedinius masažus, išsiskiriančius savo specifika ir atlikimo technikomis. Tiesa, šių tipų masažai mėgiami ne visų.

Žvelgiant į spa ištakas, tai šios procedūros turėtų sietis su vandeniu. Šiandien jau ne tik vandens procedūros vadinamos spa, bet didelė jų dalis daugiau ar mažiau su juo susijusi. Labai populiarios vandens procedūros yra: vonios su mineraliniu vandeniu (čia įeina jūros vandens vonia, imbierinės vonios su mineraliniu vandeniu, mineralinė levandų ar medaus vonia, mineralinė melisų, ožkų pieno, pušų spyglių vonia, taip pat spanguolių, vaistažolių, raudonųjų vynuogių vonios, žaliosios arbatos mineralinė vonia ir kt.), taip pat populiarumu mineralinėms nenusileidžia ir vonios su gėlu vandeniu (šiai kategorijai priklauso raumenis atpalaiduojanti vonia, taip pat detoksikuojanti ir angliarūgštės vonia), mineralinio vandens baseinas ir pirtys.

Kaip rodo praktika, Druskininkuose itin populiarios veido spa procedūros. Ir ne tik moterys renkasi šias procedūras, jos labai paklausios ir tarp vyrų. Vienos veido procedūros padeda jauninti odą, kitos ją stangrina, trečios – atkuria veido odos drėgmę, dar kitos – maitina, suteikia švytėjimo, stangrina ir pan.

Spa procedūrų vyrams sąraše yra ajurvedinis masažas, taip pat giliųjų raumenų masažas su karštais akmenimis, kuris tarp vyrų yra labai populiarus, kadangi puikiai atpalaiduoja ir pailsina kūną. Ypač tinka įsitempusiems raumenims atpalaiduoti, jei juntamas nuovargis, stresas. Taip pat vyrai labai dažnai renkasi tailandietišką masažą: tradicinį arba skirtą sportuojantiems. Šis masažas ypač efektyviai mažina psichologinę įtampą, pašalina stresą ir nerimą, padeda iš kūno pašalinti druskų sankaupas. Taip pat tailandietiškas masažas lavina lankstumą.