AlikantėKur šiemet keliausite atostogų? Ar jau nusprendėte kada atostogausite? Ar rinksitės šiltus kraštus, ar keliausite į šiaurę? Galbūt tiesiog būsite Lietuvoje ir atostogausite seniai pamėgtose vietose arba ieškosite dar nematytų gamtos ir žmogaus rankų darbo stebuklų? Visgi, jei nusprendėte keliauti ten, kur šilta, pataikėte ten, kur reikia. Pakalbėsime, kur galima nuvykti atostogų į šiltus kraštus Europoje. Žinoma, kalbėsime apie Viduržemio jūros kurortus ir miestus, esančius pietų Europoje. Tačiau neužmiršime ir Europos valstybėms priklausančių salų Atlanto vandenyne, juk kodėl gi nepaatostogavus prie vandenyno? Pasidairykime, kur galima nukeliauti, kur šviečia saulė ir nuostabūs paplūdimiai, o gal tiesiog įdomūs pastatai ir įdomi žmonių kultūra.

                  Ispanijoje ir kitose Viduržemio regione šalyse gausu kurortų – Alikantė, Maljorka, Ibiza. O kur dar daugybė mažų miestelių, kaimelių salų pakrantėse. Atostogoms galima pasirinkti salą – Maltą, Maljorką, Sardiniją, Siciliją, Kiprą, Rodą. O kodėl gi ne? Saloje gal net įdomiau nei žemyne. O dažnai ir gyventojų kultūra skiriasi salose ir žemyne. Susipažinsite su vietiniais gyventojais, pabūsite nuostabiuose paplūdimiuose, išsimaudysite šiltame vandenyje. O jei rasite laiko, pasigrožėsite ir gamta, juk pavyzdžiui, Sardinijoje stovi beveik 2 kilometrų aukščio kalnas, o ir Maljorka ne ką daugiau atsilieka.

                  Jei norite atostogauti žemyno pakrantėje, rinkitės Alikantę, Barseloną, Romą, kitus miestus. Alikantė jus nustebins smėlėtais nuostabiais paplūdimiais su uolomis. O Barselona jus pasitiks su visa ispaniška kultūra, siestomis ir fiestomis. Nepamirškime ir Italijos, kur karaliauja makaronai ir itališkas vynas – puikus būdas atsipūsti pietų metu.

                  Jei norime kažko tikrai ypatingo, kelsimės į Atlanto vandenyną. Čia yra visas Kanarų salynas, kur galima atostogauti ir žiemą, nes klimatas čia išties švelnus. O šių salų ypatingumas slypi jų kilmėje. Jos susidarė veržiantis povandeniniams ugnikalniams, kurie laikui bėgant iškilo kaip salos. Tai suformavo neįprastą kraštovaizdį, kokio Europoje rasti nebus lengva. Kanarų salos itin populiarios tarp turistų iš visos Europos, tad nori gauti viešbutį apie tokią kelionę reikia pagalvoti iš anksto.

                  Gulėjimas ant paplūdimio gulto su šaltu kokteiliu rankoje ne viena suteiks malonumą. Šiltas oras, skaisti saulė ir žydras skaidrus vanduo patiks tiems, kas mėgsta šilumą, poilsį ir atsipalaidavimą šiltuose kraštuose.