ParyžiusKas iš mūsų nemėgsta keliauti? Kelionės tai nauji potyriai, naujos žinios, nuotykiai, žmonės ir poilsis. Tad ar yra žmonių, nemėgstančių keliauti? Ko gero, labai maža dalis. Keliauti šiais laikais yra labai paprasta, ar tai būtų trumpa kelionė dviračiu po namų apylinkes ar važiavimas automobiliu iki Paryžiaus. Keliauti galima ir pėsčiomis, ir lėktuvu, ir laivu, ir autobusais bei traukiniais. Dauguma žmonių keliaujant per atostogas. Yra ir tokių, kuriems kelionės yra svarbi darbo dalis, tačiau visgi didžioji dalis žmonių keliauja būtent atostogų metu. Kelionėse įgyjame naujų žinių, pamatome nematytų vaizdų, dažnai ir pailsime. Tad pakalbėkime, kur galima nusigauti keliaujant po pietų Europą ir kokius miestus ten galima aplankyti.

                  Žinomiausi pietų Europos miestai yra Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje. Čia stovi Roma, Madridas, Barselona, Paryžius. Visi šie miestai yra pamėgti lietuvių, o taip pat ir visos Europos keliautojų. Čia šiltas klimatas, mažai lietaus, o ir kultūra bei istorija šių miestų įdomi. Pavyzdžiui, Romoje, Italijoje, pamatysite daug Senovės Romos imperijos palikimo – ar tai būtų koliziejus, ar sena bažnyčia, ar bet koks kitas senas pastatas, menantis kelių šimtų metų amžių. Šie istoriniai objektai traukte traukia turistus ir verčia juos užrietus galvą žiopsoti ir be galo daug fotografuoti. Na ir nieko keisto, juk tai išties įspūdingi reginiai.

                  Ispanija gi žymi savo kultūra ir taip pat, kaip ir Roma, istoriniu palikimu. Čia žmonės irgi keliauja pamatyti senų pastatų, pasižvalgyti po muziejus ir bažnyčias bei pajausti tą ispanišką siestų ir fiestų kultūrą. Be to, Ispanijoje būnant tiesiog būtina paragauti ispaniško vyno ir sūrio.

                  Vienas pačių populiariausių ir žinomiausių miestų Europoje yra Paryžius. Tai mados ir meno sostinė. Juk Paryžiuje yra garsusis Luvro muziejus, su visame pasaulyje žinoma Mona Liza ir kitais Leonardo da Vinčio šedevrais. Be to, išgirdus žodį Paryžius, dažnai žmogui mintyse iškyla Eifelio bokštas ir Triumfo arka – bene lankomiausi objektai visame mieste.

                  Pietų Europa yra turtinga savo istorija, kultūra, virtuve ir net nuostabia gamta. Čia šilta ir malonu, tad daugelis ir renkasi šią kelionių kryptį. Nepramiegokite ir jūs, juk dar tiek daug neaplankytų vietų yra!