Prisiminkite situaciją, kuri vyravo prieš dešimt ar penkiolika metų. Ką prisimenate? Finansinių paslaugų rinka, lyginant su dabartine, buvo apmirusi. Paskolų teikimo tvarka buvo ganėtinai kebli. Gyventojai kur kas rečiau kreipdavosi į komercinius bankus ir kredito unijas. Dažniau buvo stengiamasi visas reikiamas lėšas surinkti savo pačių jėgomis. Tik nedaugelis išdrįsdavo paimti paskolą ar prekes įsigyti naudojantis lizingo paslaugomis. Tačiau laikas bėgo ir žmonės ėmė vis labiau perimti vakaruose būdingą praktiką – vartotojai pradėjo kur kas dažniau naudotis kreditorių teikiamomis paslaugomis (apie jų privalumus plačiau skaitykite https://paskolose.lt/straipsniai/36-paskola-internetu-naudinga-ar-zalinga). Tai leido daugelį finansinių klausimų išspręsti paprasčiau ir greičiau.

Paskolų teikimo pokyčiaiŽinoma, nepaisant tokių pokyčių, iki šiol yra nemažai žmonių, kurie apie bet kokius finansinius įsipareigojimus yra labai neigiamos nuomonės. Jie mano, kad naudojimasis tokiomis paslaugomis atneša tik labai prastas pasekmes, kurių nepavyksta išspręsti net daugybę metų. Tačiau ar tikrai visos šios skeptiškos mintys yra susijusios su realia situacija? Ar kreditai ir paskolos iš tiesų sukuria nepamatuojamas problemas? Jei taip būtų, akivaizdu, kad mūsų šalyje tikrai neveiktų tiek daug skirtingų šių paslaugų teikėjų. Ką jau kalbėti apie tai, kad bene kasmet jų atsiranda vis daugiau, o tai akivaizdžiai parodo, kad yra didžiulė paklausa, kurią būtina žūtbūt patenkinti. Toks didelis populiarumas tikrai nėra susijęs su neigiamais padariniais, kuriuos galimai sukuria finansiniai įsipareigojimai.

Kreditai skirti ne tam, kad sužlugdytų kiekvieną kredito bendrovės paslaugomis besinaudojantį vartotoją. Jei pasidomėtumėte daug pasiekusių žmonių istorijomis ir priimtais sprendimais, pastebėtumėte, kad bene kiekvienas iš jų labai dažnai naudodavosi kredito bendrovių ar bankų teikiamomis paslaugomis. Įdomu, kodėl? Atsakyti labai paprasta. Jie neturėjo asmeninių lėšų, kuriomis būtų galėję finansuoti savo idėjas, todėl kreipdavosi papildomos finansinės pagalbos, kurią labai greitai gaudavo. Tai reiškia, kad tokių paslaugų dėka jie galėdavo pasiekti savo svajonę kur kas greičiau ir paprasčiau. Tuo tarpu, jei jie būtų laikęsi neigiamos nuomonės apie tokius finansinius įsipareigojimus, vargu ar dabar būtų pasiekę tokias dideles aukštumas ir vargiai ar mes dabar galėtume naudotis daugybe šiuolaikinių paslaugų.

Taigi, dabar pats metas atsakyti – kreditai turi daugiau privalumų ar neigiamų aspektų? Galime drąsiai pasirinkti pirmąjį variantą. Todėl nuo šiol, kai jums reikės išspręsti vienokius ar kitokius finansinius klausimus, nebevarginkite savo giminaičių ar draugų ir neužkraukite jiems savo problemų. Pasistenkite jas išspręsti patys. Jei kreipsitės į bent keletą kredito bendrovių, galite neabejoti, kad greitai pasirinksite jūsų poreikius geriausiai atitinkantį paskolos pasiūlymą. Tokiu atveju ne tik greitai atsistosite ant kojų, tačiau galėsite ir sutaupyti. Ką gi, belieka priimti apgalvotus ir naudingus sprendimus, kurių pagalba galime išpildyti savo svajones ir pradėti džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu, be nepritekliaus ir finansinių sunkumų.