Gana nemažas problemas patiria tie, kurie anksčiau skolinosi neatsakingai – greitųjų kreditų bendrovės iki šiol bando iš kai kurių asmenų išieškoti skolas priverstinai. Tam yra pasitelkiamos skolų išieškojimo bendrovės bei teismai. Tam, kad išvengtumėte tokių situacijų, jūs turite tinkamai vykdyti savo įsipareigojimus. Jeigu jų vykdyti laiku negalite, tada turite suktis iš padėties. Tam yra keli būdai. Vienas pagrindinių yra paskolų refinansavimas, kuris leidžia pasinaudoti skolų perkėlimu į geresnes sąlygas siūlančias bendroves. Tiesa, tam, kad galėtumėte tokia paslauga pasinaudoti be jokių nesklandumų, jūs pirmiau turėtumėte įrodyti kredito bendrovei, kad neturite vėluojančių skolų. Net ir refinansavimo paslaugą norintys gauti asmenys privalo atitikti mokumo vertinimo kriterijus.

paskolu refinansavimas_11Vertinant klientų mokumą, net ir refinansavimo bendrovės privalo kruopščiai peržiūrėti ar asmuo nėra vertinamas neigiamai. Tas vertinimas vyksta naudojantis viešomis kredito istorijos ataskaitomis. Tas viešumas reiškia, kad tik turint kliento sutikimą, bendrovė gali peržiūrėti kliento kredito istorijos ataskaitą. Būtent ta ataskaita parodo kaip vertinamas klientas – teigiamai ar neigiamai. Kredito istorijos ataskaita suformuojama realiu laiku t.y. iš tuo metu turimų duomenų. Vartotojai yra grupuojami į mokumo kategorijas. Pirmos dvi kategorijos yra labiausiai palankios, trečia vadinama neutraliąja, o sekančios dvi jau rodo, kad asmuo po truputį neatsakingiau valdo savo finansus.

Taip pat paminėti reikia ir tai, kad refinansavimas atliekamas taip pat greitai, kaip ir greito kredito suteikimas. Trumpai tariant, refinansavimas atliekamas iškart kai sudaroma sutartis, ir kai klientas pateikia sąskaitas ankstesnių įsipareigojimų apmokėjimui. Taip, pats klientas tų sąskaitų nepamoka, jas apmoka būtent refinansavimo bendrovė. Klientui refinansavimo paskola į banko sąskaitą nepervedama todėl, kad bendrovės nenori rizikuoti, jog klientas tuos pinigus nepanaudotų netinkamai.

Kai kurios refinansavimo paskolos išduodamos labai lėtai, nes ne visos bendrovės turi automatizuotas sistemas. Ilgiau užtrunka kuomet kreipiamasi į privačias bendroves. Jos rankiniu būdu įvertina mokumą, patikrina duomenis, analizuoja juos ir t.t. Greičiausiai refinansavimo paskolą jūs galite gauti iš populiariausių vartojimo kreditus teikiančių bendrovių, bet turėkite galvoje – ten palūkanos didžiausios.