Business-Financing Norint turėti savo nuosavą verslą, pagrindinis neišvengiamas dalykas kurio reikia yra pinigai. Be jų verslininkas negalėtų turėti pradinio kapitalo, negalėtu nusipirkti reikalingiausios įrangos ar netgi sumokėti darbuotojams algos. Būtent tada ateina į pagalbą paskolos verslui. Jos yra ypač naudingos tiems, kurie neturi kaip kitaip gauti verslo finansavimą. Šias paslaugas teikia komerciniai bankai ir kredito unijos. Visos jos siūlo skirtingas sąlygas, kurių verslininkas privalo laikytis norint gauti paskolą naujam verslui. Vieni verslininkai mano toks verslo finansavimas yra labai patogus ir naudingas dalykas, kiti dėl įvairių priežasčių į tai žiūri nepatikliai ir kritiškai. Todėl apžvelkime keletą neigiamų ir teigiamų paskolos verslui pusių.

Pagrindinė geroji pusė dėl kurios renkasi tokį verslo finansavimą yra ta, jog tokiu būdu pinigus gali gražinti dalimis per tam tikrą laiko tarpą, o ne visus iškarto vienu metu. Daugumai verslininkų tai yra labai patogu, nes pradžioje verslo dauguma lėšų yra skiriama pačiam verslui. Kartu galima pinigus gražinti ankščiau laiko, o nespėjus to padaryti, pratęsti sutartį ir atiduoti juos vėliau.

Dar yra patogu tai, kad verslo finansavimas yra suteikiamas iškarto. Tai yra ypatingai naudinga besikuriantiems verslams, nes labiausiai ir daugiausiai pinigų reikia verslo pradžioje, o turėti daug pinigų vienu kartu gali būti keblu daugumai žmonių.

Tačiau palūkanos yra tas dalykas, dėl kurio dauguma verslininkų atsisako paskolos verslui. Neretai jos būna per didelės eiliniam žmogui, kuriančiam verslą. Nekiekvienas verslininkas nori mokėti papildomus pinigus, juo labiau kai jo paties verslas neneša pelno.

Dar vienas minusas yra tas, jog žmogus turintis paskolą verslui yra priklausomas nuo paskolą išdavusios įmonės. Jis privalo elgtis su pinigais protingai, kitaip neturės kaip gražinti pasiskolintą sumą su palūkanomis. Dėl verslininko neprotingo pinigų panaudojimo gali kentėti jo asmeniniai finansai.

Todėl reikia pabrėžti, jog imant paskolą verslui reikėtų rimtai apsvarstyti savo finansines galimybes, ar verslo idėja yra inovatyvi ir ar tikrai yra tokia gera, dėl kurios verta rizikuoti savo finansais. Jei taip, tai paskola verslui yra puiki išeitis, neturintiems pradinio kapitalo.