Nemokama paskola, dažniausiai suteikiama tiems, kurie skolinasi pirmąjį kartą toje kredito bendrovėje, kuri taiko šią akciją, yra ne kas kitas kaip kreditų bendrovės reklamos priemonė, kuria priviliojami nauji klientai. Tai puiki galimybė pasiskolinti be pabrangimo, tačiau reikia nepamiršti – paskolą vis tiek reikės grąžinti, o tai jau Jūsų finansų apsunkinimas.

Dar labiau finansai gali apsunkti jei pasinaudoję nemokamos paskolos akcija nesugebėsite laiku vykdyti finansinių įsipareigojimų. Tokiu atveju kreditų bendrovės ganėtinai griežtai žiūri į nemokumą ir gali tekti padengti nuolaidos sumą, o ji tikrai nėra menka.

Nepaisant tykančio minėto pavojaus, nemokama paskola gali būti labai naudinga. Kokiose situacijose ji praverstų nenagrinėsime, tuo geriau pasirūpins greitųjų kreditų bendrovės savo reklamose, tačiau paminėti, kad nemokama paskola gali padėti išsisukti pritrūkus lėšų tikrai verta. Jums tereikės sumokėti paskolos sumą bendrovei, tai yra, grąžinsite lygiai tokią pačią sumą, kokią perves Jums kredito bendrovė. Vieninteliai mokesčiai – už pavedimus banke (standartiniai bankų įkainiai, kai kuriems jie visai netaikomi).

Grąžinus paskolą laiku jokios neigiamos įtakos Jūsų kredito istorija neturėtų pajusti, nebent labai mėgstate nemokamas paskolas ir skolinatės vis iš skirtingų kreditų bendrovių. Tokiu atveju bankai gali skeptiškiau žiūrėti į Jūsų istoriją suteikdami didesnės apimties paskolą – daug smulkių kreditų yra ženklas, jog nesate pajėgūs susitvarkyti su savo finansais. Tačiau vienas kitas kreditas per metus ar kas keletą – nieko blogo, priešingai, kai kuriose situacijose netgi padeda, kadangi matoma jei grąžinimai vyksta laiku.

Nors nemokama paskola gali suvilioti labai greitai, vertėtų įvertinti, ar tikrai Jums reikia paskolos. Galbūt verčiau luktelėti, o gal pirkinys visai nebūtinas. Manote kitaip? Užpildykite paraišką, gaukite paskolą be palūkanų ir mėgaukitės įsigytu daiktu, įvykusia kelione ar suteikta paslauga. Svarbiausia, įžvelgti pozityvą, o jei kas nors ir nepavyko, išmokite pamoką, įsisavinkite ją, analizuokite klaidas ir pasistenkite jų nepakartoti ateityje. Dar geriau, padėkite panašių klaidų išvengti ir savo draugams, kolegoms, artimiesiems. Džiaugsmu taip pat nepamirškite dalintis – tai įkvepia ir Jus, ir tuos, su kuriais pasidalinote geromis emocijomis.