Turite sankaupų, bet nežinote, ką su jais daryti? Norite, bet nežinote, kur investuoti pinigus? Variantų daug, tereikia pasirinkti geriausią.
- Įsigykite akcijų. Įsigydami veikiančios bendrovės akcijas, jūs gausite galimybe dalyvauti jos valdyme. Viskas ko reikia, atitikti įstatymuose nustatytus reikalavimus ir laikytis gana griežtos akcijų pirkimo- pardavimo procedūros. Tačiau didžiausia problema- galima rizika, jog įgytų akcijų tikroji vertė yra žymiai mažesnė nei buvo manyta. Todėl prieš įsigydami, pasidomėkite bendrovės teisine bei finansine padėtimi, kad vėliau nereikėtų gailėtis.
- Nusipirkite obligacijų. Būsite ramūs, kad skolininkas niekur nedings ar taps nemokiu. Tačiau kita šio medalio pusė – mažos rizikos nulemtos nedidelės palūkanos.
- Investuokite į nekilnojamąjį turtą. Jei turite nemažą sumą santaupų, kurios pakaktų nekilnojamam turtui įsigyti, nepralošite. Ilgalaikė investicija, nuomos pavidalu uždirbanti pinigus, tikrai protingas sprendimas. Be abejo, pritrūkus pinigų galėsite turtą parduoti, ir susigrąžinti (tikėkimės) didžiąją dalį investuotos sumos, nes vis žinome, jog nekilnojamojo turto rinkos kaina yra gana jautri ekonominiams svyravimams, be to nusidėvėjimas ir nuvertėjimas taip pat lemia turto kainą.
- Padėkite indėlį. Esant stabiliai ekonominei padėčiai, bankai siūlo mažas palūkanas, o neretai nustato tokias sutarties sąlygas, kurios išgąsdina ne vieną klientą. Kitas aspektas – padidėjęs nepasitikėjimas bankais. Paskutiniai metai parodė, kad dažnai klientai nežino, kokia yra banko finansinė padėtis, kas daroma su jų indėliais, ir kaip sunkiai tie indeliai ištikus bankrotui yra atgaunami.
- Įsigykite brangiųjų metalų, juvelyrikos dirbinių. Protingas sprendimas tiems, kurie nenori disponuoti grynaisiais pinigais ir jų paleisti į apyvartą. Ekonominė nauda, kurią būtų galima gauti, turėtų būti vertinama su ilgalaikiu žvilgsniu į ateitį – derėtų numatyti, kokie kainos pokyčiai galimi. Rizika irgi yra – vertės kintamumas jautrus ekonominiams dalykams.
- Kurkite verslą. Be abejo, rizikos čia daug, tačiau ir sėkmė gali būti didelė. Norint pradėti verslą ir sėkmingai jį vykdyti, reikėtų pasitelkti į komandą tai išmanančius asmenis, pvz. į pagalbą jums galėtu ateiti finansu direktorius , kuris konsultuotu jus aktualiais klausimais, padėtų sukurti verslo strategiją, bei rūpintųsi kasdieniais finansiniais bei kitais piniginiais reikalais.
- Sveikatos kaupiamasis draudimas, pensijų fondai. Puikus būdas sukaupti pinigus ateičiai, tačiau didelės pridėtinės vertės toks būdas jums nesukurs.
Tai tik keli iš daugelio variantų, kur būtų galima dėti sukauptas lėšas. Turite įvertinti, kokių tikslų ir kokios naudos jūs siekiate, kokioje perspektyvoje, ir teisingai nuspręsti, kur investuoti pinigus .