Paskolų refinansavimasDažniausiai daug įvairiausių klausimų ir dvejonių apie greitas paskolas, kreditus ir viską, kas su jais susiję turi tie, kurie dar tik rengiasi imti pirmąją savo paskolą. Štai daugiau mažiau patyrusiems viskas atrodo aišku ir paprasta – užpildai paraišką internetu, palauki nuo keliolikos minučių iki kelių dienų, ir štai savo sąskaitoje jau matai pervestą reikiamą sumą pinigų. Pastarieji su nežinomybę ir panika susiduria tuomet, kai patiria vienokių ar kitokių sunkumų su greitos paskolos grąžinimu. Žinoma, kol jokios netikėtos kliūtys netrukdo laiku mokėti įmokų, viskas yra gerai, tačiau kai suvokiate, jog greita paskola bus grąžinti gerokai vėliau, galima rimtai supanikuoti. Tad bet kokių atveju prieš skolinantis reiktų apgalvoti visus galimus to scenarijus – ir tai, kokiomis sąlygomis galima paskolą atiduoti gerokai anksčiau laiko, ir tai, kaip veikia paskolų refinansavimas ar net fizinio asmens bankrotas papuolus į tikrai keblią situaciją.

Tuomet, kai užsisuka paskolų karuselė, kai vienai paskolai padengti imama kita paskola ir bendra suma su visomis palūkanomis vis kaupiasi, pirmas žingsnis situacijos suvaldymui yra paskolų refinansavimas. Žinoma, tam reikia pasiryžti, visų pirma pripažįstant savo klaidas, deklaruojant rimtą ir painų įsiskolinimą. Tuomet viskas veikia maždaug taip – su antstoliu ar be abejo (kiek įmanomą, tokiam žingsniui reikėtų spėti pasiruošti patiems, o ne jau antstolio raginamiems) keliaujate į vieną kredito įstaigą pasakojate savo istoriją. Rodote dokumentus, liudijančius skolas dar penkioms greitųjų kreditų bendrovėms ir prašote, jog ta įstaiga padengtų visas jūsų skolas ir jų palūkanas. Jeigu turite kokį nors užstatą, arba tiesiog gerą darbą ir bendrovė nusprendžia jums skolinti, ji perima finansuoja visus kitus jūsų įsiskolinimus ir jūs liekate skolingas jai vienai. Tuomet kur kas aiškiau galite imti bristi iš šios duobės, žinodami, kiek laiko ir po kokio dydžio įmokas kas mėnesį turėsite mokėti, kol liksite nebeskolingas. Toks gana paprastas apibūdinimas kaip veikia paskolų refinansavimas gali padėti kur kas lengviau išbristi iš skolų.

Tačiau kam jis reikalingas? Juk sėkmingai galite įmokas mokėti ir visoms penkioms bendrovėms, kurioms esate skolingas. Žinoma, tai tiesa. Tačiau įvairių asmenų patirtis rodo, jog tokia painiava leidžia tarsi užmiršti kai kurias paskolas, jos kaupiasi tol, kol į duris pasibeldžia antstolei. Tad vienas didelis privalumas neabejotinas – tai patogumas ir aiškumas. Kitas svarbus aspektas – refinansuojant paskolas neretai galima ir sutaupyti. Pradedant nuo to, jog kur kas mažiau išleisite banko komisiniams, pervedinėdami įmokas vienai bendrovei, o ne penkioms, ir turint omenyje tai, jog dažnai refinansuojant paskolas galima gauti mažesnes palūkanas ir ilgesnį mokėjimą terminą. O tai leidžia sėkmingiau išsimokėti skolą ir sutaupyti dar vienu kraštutiniu atveju – teismo metu už skolas prarandant butą ar net skelbiant fizinio asmens bankrotą.