Jei ruošiatės statyti namą ir skaitote apie tai straipsnius reiškia daug patirties neturite. Šis straipsnis skirtas tiems, kad ruošiasi statyti pirmąjį savo namą. Pateiksime keletą patarimų. Visų pirma, neskubėkite. Nėra tikslo skubėti, nes galų gale terminus vis tiek užtemps statybininkai. Jie visada taip daro. Dėl to geriau ramiai viską apgalvokite. Kiekvienu namo-statybaklausimu tarkitės su kelių skirtingų įmonių specialistais. Negalima pasitikėti vienos įmonės nuomone. Nes kiekviena įmonė tiesiog bandys išreklamuoti savo produktą. Pavyzdžiui jei gaminamos šarvo durys kiekviena įmonė teigs, kad geriausios yra tos spynos, kurių gamintoją jie atstovauja. Dėl to norint gauti nepriklausomą vertinimą reiktų paskaityti atsiliepimus ir apžvalgas bei palyginimus internete. Šarvo durys tik vienas pavyzdys. Tokiu pačiu principu bus visur – su statybos, apdailos, konstrukcinėmis medžiagomis, langais ir t.t.

Svarbiausia tinkamai pasirinktas sklypas ir namo projektas. Abu šie pasirinkimai reikalauja didelių apgalvojimų. Reikia pabandyti apgalvoti savo gyvenimo perspektyvas – šeimos pokyčius, pomėgius, susisiekimo klausimą. Namo vieta nulems daug patogumo, komforto. Nes nekilnojamojo turto likvidumo. Vienose vietose būstą parduoti labai lengva, o kitose būstas nelabai pageidaujamas. Mieste tai dažnai būna dėl blogos rajono reputacijos. O kaimuose dėl didelio atstumo iki miesto, didelio bedarbystės lygio ir t.t. Išsirinkus vietą namui, reikia išsirinkti ir namo projektą. Šis žingsnis ne mažiau atsakingas. Nuo to priklausys namo dydis, kambarių išdėstymas. Tai nulems nemažą dalį tolimesnio Jūsų gyvenimo. Jei namas bus labai didelis – brangiai kainuos šildymas, namas bus nejaukus kaip pilis. O jei namas bus per mažas, pagausėjus šeimai gali tekti keltis į kitą arba gyventi pakankamai ankštai. Namo projektas nemažai kainuoja. Dėl to taupant dažnai perkamas jau paruoštas projektas ir manoma, kad tiks koks yra. Jei taupote, tada geriau pasirinkite paruoštą projektą ir sumokėkite projektuotojams už jo pakeitimus. Taip bus pigiau, o namo projektas atitiks Jūsų poreikius.

Namo statyba yra brangi. Bet ir namas pastatytas stovi ne vieną dešimtį metų.  O dažniausiai perkopia ir šimtmetį. Namo statybai dažnai imamas kreditas. Bet tai nėra blogai, nes nekilnojamojo turto statyba yra investicija. Ir ji dažniausiai atsiperka. Juk geriau turėti  nuosavą būstą nei nuolat nuomotis. Kreditas ypač atsiperka tokiu atveju, kai nekilnojamas turtas brangsta. Bet reikia nepamiršti, kad nekilnojamas turtas gali ir atpigti (taip buvo kai sprogo nekilnojamo turto kainų burbulas).