Kai reikia skolintis pinigų, ieškodami pigiausios paskolos ilgainiui galite sutaupyti daug pinigų. Štai keletas patarimų, kurie padės jums išsirinkti pigiausią paskolą:

  • Pasidairykite aplink: Nesirinkite tik pirmo pasitaikiusio skolintojo. Skirkite laiko ištirti ir palyginti skirtingų skolintojų paskolų pasiūlymus. Ieškokite skolintojų, kurie siūlo mažas palūkanų normas, lanksčias grąžinimo sąlygas ir jokių paslėptų mokesčių.
  • Palyginkite palūkanų normas: Palūkanų norma yra svarbiausias veiksnys, lemiantis paskolos kainą. Palyginkite skirtingų skolintojų siūlomas palūkanų normas ir pasirinkite tą, kurio palūkanų norma yra mažiausia.
  • Patikrinkite metinę palūkanų normą: Į metinę palūkanų normą įskaičiuoti visi su paskola susiję mokesčiai ir rinkliavos. Ji tiksliau parodo bendrą paskolos kainą nei vien tik palūkanų norma. Būtinai palyginkite skirtingų paskolų metinę palūkanų normą, kad geriau įsivaizduotumėte tikrąją jų kainą.
  • Apsvarstykite grąžinimo terminą: Paskolos grąžinimo trukmė gali turėti įtakos bendroms išlaidoms. Trumpesnis grąžinimo terminas paprastai reiškia didesnę mėnesinę įmoką, bet mažesnę bendrą kainą. Ilgesnio grąžinimo termino atveju mėnesinės įmokos gali būti mažesnės, tačiau per visą paskolos laikotarpį sumokėsite daugiau palūkanų. Apsvarstykite, koks grąžinimo terminas atitinka jūsų biudžetą ir leis jums kuo greičiau grąžinti paskolą.
  • Ieškokite nuolaidų: Kai kurie skolintojai siūlo nuolaidas už automatinių mokėjimų nustatymą arba gerą kredito reitingą. Būtinai pasiteiraukite skolintojo, ar jis siūlo kokias nors nuolaidas ir ar jums jos tinka.
  • Venkite mokesčių: Kai kurie skolintojai taiko mokesčius, pavyzdžiui, už pavėluotus mokėjimus, baudas už išankstinį mokėjimą arba paskolos sudarymo mokesčius. Pasistenkite rasti paskolą, kuriai šie mokesčiai netaikomi arba bent jau yra kuo mažesni.
  • Patikrinkite savo kredito reitingą: Jūsų kredito reitingas gali turėti įtakos siūlomai palūkanų normai. Jei jūsų kredito reitingas žemas, jums gali būti netaikomos mažiausios palūkanų normos. Prieš kreipdamiesi dėl paskolos, pasistenkite pagerinti savo kredito reitingą laiku apmokėdami sąskaitas ir grąžindami skolas.

Norint išsirinkti pigiausią paskolą, reikia atlikti tyrimus ir palyginimus. Ieškokite skolintojų, kurie siūlo mažas palūkanų normas, lanksčias grąžinimo sąlygas ir jokių paslėptų mokesčių. Palyginkite skirtingų paskolų metinę palūkanų normą, apsvarstykite jūsų biudžetą atitinkantį grąžinimo terminą ir ieškokite nuolaidų. Prieš kreipdamiesi dėl paskolos venkite mokesčių ir pasistenkite pagerinti savo kredito reitingą.