Darbas DanijojeKodėl žmonės ieško darbo ne savo gimtinėje, o užsienyje? Atsakymas, ko gero, vienareikšmis – ten didesni atlyginimai. O kur didesni atlyginimai, ten ir pragyvenimas lengvesnis, daugiau galima sau leisti, nereikia daug galvoti apie kiekvieną perkamą daiktą, ar jis tikrai bus naudingas ir ar jo tikrai taip reikia. Todėl žmonės iš Lietuvos keliauja dirbti į Norvegiją, Angliją, Daniją, Vokietiją ir kitas, labiau pasiturinčias, valstybes. Ir nereikia jų teisti, juk visi nori gyventi geriau ir kas ką pasirenka, jo reikalas. Dirbti užsienyje dažnai nėra lengva ar patogu, ypač nemokant kalbos, bet ir tai neatbaido tūkstančių lietuvių, kasmet emigruojančių iš šalies.

                  Iš tiesų, nemaža dalis lietuvių į užsienyje keliauja be kalbos mokėjimo. O kam? Juk dirbti fizinį darbą galima ir nešnekant. Aišku, dėl to dauguma lietuvių ir gauna pačius prasčiausius ir sunkiausius darbus. Dirba žmonės valytojais, kambarių prižiūrėtojais, paštininkais, prekių pakuotojais ir rūšiuotojais, taip pat nevengia darbų ūkiuose ir laukuose. Pradžia dažniausiai nebūna lengva, tačiau kažkaip prasimušti juk reikia. Štai darbą Norvegijoje dažnai galima pradedi nuo įvairių žuvies fabrikų ir žvejybinių laivų. Tai nėra malonus darbas, tačiau tai pradžia. Didžiojoje Britanijoje galima rasti sandėlininkų, krovėjų, kambarinių, valytojų pareigas. Tūkstančiai lietuvių būtent tokius darbus ten ir dirba. Darbas Danijoje labiau susijęs su ūkiais. Tai gali būti daržovių rūšiavimas, sandėliavimas, transportavimas, rinkimas ir atrinkimas. Taip pat ir įvairūs lauko darbai. Ūkiuose paprastai nebūna, kad darbo diena prasideda ir baigiasi nustatytu laiku, todėl tokius darbus labiau mėgsta jaunimas ir tie, kurie turi pakankamai fizinės ištvermės.

                  Ar galima kilti karjeros laiptais užsienyje? Tikrai taip. Tačiau turėti mokėti tos šalies kalbą, kurioje dirbate. Juk netapsite padalinio vadovu, negalėdami bendrauti nei su viršesniais už save, nei su žemesniais pareigose. Kai užsienyje nedaug imigrantų moka tos šalies kalbą, galite būsi nesunkiai pastebėtas vadovybės, jei pasistenkite ir išmoksite bent keliasdešimt frazių. Todėl, investuokite į save laiką ir pinigus ir pasistenkite išmokti tos šalies kalbą. Jei ten gyvenate juk ir apsipirkti ir šiaip orientuotis bus lengviau. Ir būsite labiau gerbiami tiek vietinių žmonių tiek savo darbdavių. Paskirkite tam šiek tiek laiko ir pasieksite rezultatų.