ID-100231221

Buhalterija užsiima nevisi: vieni žmonės tiesiog myli įvairius skaičiavimus, finansinius uždavinius ir iš to pragyvena, o kitiems tai yra tikra kančia, kasdieninė rutina. Tie žmonės, kurie iš to gyvena yra vadinami buhalteriais. Nors šis darbas gali pasirodyti lengvas, jei tik tu nusimanai skaičiavimuose, tai yra visiška netiesa. Buhalteris privalo būti pareigingas, teisingas, sąžiningas, bei atsakingas žmogus. Juk jos darbdavys nenorės samdyti žmogaus, kuris neneš naudos jo įmonei. Jų darbo sritis yra labai plati. Tik patys buhalteriai nusprendžia kokias konkrečiai paslaugas teikia. Yra ir tokių, kurie teikia labai platų spektrą jų. Todėl panagrinėkime dažniausius atvejus, kokios buhalterines paslaugos yra atliekamos buhalterių.

 

Viena iš pagrindinių paslaugų kurias atlieka buhalteris yra buhalterinės apskaitos sudarymas. Šioje apskaitoje yra gaunama visa informacija apie įmonės vykdomas operacijas. Joje yra sudėtos visos įmonės vykdomos ūkinės operacijos, nurodyta kur per pastarąjį laiką buvo išleisti pinigai,  kokie mokesčiai buvo sumokėti ir t.t.  Ji privalo būti labai tiksli, nes įmonės vadovai atsižvelgdami į ją priima tolimesnius sprendimus. Todėl ir buhalterio darbas reikalauja didelės kantrybės.

 

Valdymo apskaita yra kita buhalterio atliekama paslauga. Ši sistema kaupia, analizuoja, renka ir pateikia informaciją apie  įmonės išlaidas, savikainą, kainodarą. Ji nurodo veiklos planavimo ir kontrolės informaciją, jos analizę ir rezultatus. Buhalteris yra atsakingas už visos sistemos vykdymą. Jis turi aprūpinti įmonės vadovus visa surinkta informacija, bei įvertinti optimistiškai situaciją.

 

Be šitų ataskaitų buhalteris privalo paskaičiuoja įmonės darbuotojų atlyginimus, nuolat patarinėja vadovui kaip pagerinti finansų būklę, atlieka įvairias pirkimo ir pardavimo operacijas, bei apskaičiuoja mokesčius. Labai didele dalimi nuo buhalterio priklauso įvairių darbuotojų likimas, bei įmonės sėkmė.

 

Kartu yra dar begalė kitų buhalterių veiklos aspektų, bet ne visi buhalteriai atlikinėja visas paslaugas kartu. Nepriklausomi buhalteriai atlieka paslaugas pagal individualius poreikius, o įmonės samdydamos buhalterį nuolatiniam darbui tikisi viso paketo paslaugų. Dažniausiai visos didelės bendrovės turi savo buhalterį, kartais net keletą jų. Neretai tam tikras buhalterio funkcijas atlieka ir apskaitininkas.