FAC

Internete galima rasti daugybę anekdotų apie buhalterius, kuriuose jie – visada skaičiuojantys, nykūs ir it mirties bijantys Mokesčių ministerijos. Bet ar tai iš tiesų yra tiesa? Šiuolaikinis buhalteris negali pasiskųsti ne tik nuobodžiu darbu, bet ir mažu atlyginimu. Dažnai verslininkai ieško žmonių, galinčių profesionaliai sutvarkyti jų firmos buhalterinę apskaitę. Apskaita yra itin svarbi finansų sritis, kurioje vargu ar net patyręs verslininkas be niekieno pagalbos apsieitų bandant suprasti painius skaičių labirintus. Neretai buhalterio suteikiamos verslo konsultacijos gali pagelbėti pastrigus verslui, todėl galbūt vertėtų pagalvoti apie ne tik profesionalią pagalbą plečiant savo verslą, o galbūt net karjerą buhalterijos srityje?

Svarbu, kad norintysis dirbti šį darbą turėtų polinkį į matematiką. Buhalteris kiekvieną dieną yra apsuptas skaičių, todėl tie, kas nemėgsta matematikos vertėtų suklusti – ar jums buhalterijoje yra vieta? Be to, dažnai patys verslininkai, nusprendę patys tvarkyti savo buhalteriją, labai suklysta, ypač tie, kuriems nepatinka amžinas skaičiavimas. Tokiu atveju vertėtų negailėti pinigų ir nusisamdyti gerą buhalterį, kuris atliks visus darbus, susijusius su skaičiais.

Karjeros galimybės buhalterijos srityje yra neribotos – vienos iš pagrindinių buhalterio darbo vietų gali būti vyriausybėje, atliekant auditą ar visuomenėje. Kiekviena iš sričių yra daug žadanti ir perspektyvi, todėl tik nuo jūsų priklausys kuria linkme pakrypsite. Norite pamatyti kaip atrodo darbas aukščiausiose vyriausybės įmonėse? Būkite užsispyręs ir jums atsiras galimybė pamatyti kaip yra dirbama tam tikrose vyriausybinėse įmonėse. Auditoriaus darbas gali parodyti kaip yra dirbama priešingoje barikados pusėje, t.y. kaip yra tikrinama firma, jos finansinė veikla ir pan. Šis darbas gali pagelbėti kuomet norima daugiau sužinoti apie buhalterio darbo svarbą – juk be jo nebus tinkamai paruošta firmos apskaita, kuri gali užtraukti auditorių nemalonę. Toks darbas gali itin išvarginti, todėl jei nenorite kiekvieną kartą gyventi įtampoje, pasilikite viešajame sektoriuje ir padėkite žmonėms susidoroti su iškilusiais finansiniais sunkumais.

Kiekviena profesija yra svarbi, todėl nevertėtų iš jų nevykusiai šaipytis. Buhalterinę apskaitą atliekantis profesionalus buhalteris gali padėti kiekvienu atveju, susijusiu su skaičiais bei individualia įmone, todėl vertėtų jais pasikliauti. Žmogus negali visko pats žinoti, todėl vertėtų išdrįsti ieškoti pagalbos, kurią visuomet gali suteikti Finansų apskaitos centras (fac.lt).