Važinėjame automobiliais tikrai labai daug, tad kuro kainos yra labai svarbus dalykas daugeliui. Džiaugiamės atpigusia nafta ir iš paskos nudardėjusiomis degalų kainomis, tačiau visada nori dar pigiau. Kaip sutaupyti dar nors kelis eurus, tačiau ir nepakenkti savo automobiliui? Pabandome apie tai pasikalbėti.
Bene svarbiausias dalykas taupant pinigus automobilio maistui, tai yra pats automobilis. Tikrai taip. Lietuvoje vis populiarūs nepamatuotai dideli ir galingi automobiliai, savo realios paskirties taip ir neatliekantys. O juokingiausia, kuomet galingi benzininiai automobiliai papildomi dujų įranga, taip bandant sutaupyti. Na taip, sutaupyti tikrai pavyksta ir daug, tačiau netenkame ir galios.
Vakarų Europą ir net didelių mašinų mėgėjai amerikiečiai jau seniai suprato, kad automobilis tėra transporto priemonė, skirta nuvažiuoti iš taško A, į tašką B. Tad jei nesi nei šios srities profesionalas, nei didelis fanas, tau puikiai pakaks mažiuko miesto automobilio, kurio kuro sąnaudos bus dvigubai mažesnės už dabar Lietuvoje populiarių BMW ar kitų markių galingų automobilių. Sakote, kad reikia ir daiktus vežtis, ir penkiems važiuoti? Tikrai taip, reikia, tačiau retas pabando įsivertinti, kaip dažnai. Turbūt daugelis didžiąją dalį kilometrų savo automobiliu nuvažiuoja vienas arba dviese, tad mažas automobilis čia leistų gerokai sutaupyti. Na o prisireikus važiuoti su draugų kompanija, giminėmis ar kalnu daiktų, pigiau būtų tais retkarčiais automobilį tiesiog išsinuomoti.
Na o ką daryti, jei automobilį jau turite, o važiuoti vis tik norisi pigiau? Pradžiai, reikėtų naudotis degalinių tinklų nuolaidų kortelėmis. Tai tikrai padeda, ir tas procentas ar du per keletą metų virsta eurų šimtinėmis, kurias galima panaudoti kur kas prasmingiau. Taip pat, verta pasižvalgyti ir po skirtingus degalinių tinklus. Kartais pigiausias kuras slypi kokiame nors mažai žinomame tinkle, į kurį iki šiol net nebuvote užsukęs. Kas žino, gal po pirmo apsilankymo tapsite nuolatiniais klientais.
Kai kurie, žaisdami su savo ir savo automobilio likimais, pilasi ir kontrabandinį kurą. Tai – laikina išeitis, nes rizikuojate ne tik patekti į teisėsaugininkų akiratį, bet ir sugandinti savo automobilį. Ne paslaptis, kad taip gana dažnai ir būna, juk tokio kuro kokybė tikrai niekam nerūpi. O neigiami rezultatai gali pasirodyti praėjus net keliems mėnesiams po įsipylimo, tad ir kaltų ieškoti jau bus per vėlu.