Anglija ir Airija tai antroji Lietuva. Užtenka vien pažiūrėti Euroviziją. Kiek daug balsų gauname iš šių valstybių. Ir taip tikrai nėra dėl to, kad jiems labai patiktume. Tiesiog ten yra labai daug mūsų tautiečių, kurie ten jau ne uždarbiauja, o gyvena. Reikia pripažinti, kad beveik nėra tokių kurie iškart išvažiuoja su mintimi, kad ir liks ten gyventi. Visų pirma jie išsikelia laikinai – užsidirbti. Tada pramoksta kalbą, susiranda draugų. Tuo pat metu tolsta ryšiai su Lietuva ir galų gale grįžti nelieka dėl ko. Antra priežastis – užsienyje gimę vaikai. Jei vaikas gimsta Anglijoje, jis iškart turi kitokias socialines garantijas ir apie grįžimą į Lietuvą jau nelieka minčių.

Tačiau bent kartas nuo karto į Lietuvą grįžta visi. Pasitaiko ir tokių, kurie grįžta į Lietuvą visam gyvenimui. Bet kokiu atveju ryšys tarp abiejų šių valstybių yra ir susisiekimas yra itin svarbus. Perduoti žinutę tikrai nesudėtinga – tam padeda internetas, atpigę tarptautinių skambučių tarifai. Tačiau pasitaiko taip, kad reikia vykti pačiam žmogui ar siųsti daiktus. Yra kelios alternatyvos – važiuoti nuosavu automobiliu, skristi lėktuvu ar važiuoti su mikroautobusu. Internetinės skelbimų lentos pilnos skelbimų – vežame į Angliją, Lietuva – Anglija, siuntos į Angliją. Visi būdai turi savų privalumų. Jei skrisite lėktuvu, kuo anksčiau suplanuosite skrydį tuo bilietai bus pigesni. Kuo anksčiau vietą rezervuosite autobusiuke vežančiame siuntas į Angliją tuo didesnė tikimybė, kad Jūsų siunta tilps. Nes nutinka taip, kad autobusiuke nebelieka vietos ir reikia kelias dienas laukti kol atvyks kitas mikroautobusas.

SIuntas į Angliją ir iš Anglijos greičiausiai ir pigiausiai gabena mikroautobusiukai. O patiems vykti pigiausia lėktuvu, pigių skrydžių bendrove. Kadangi pigių skrydžių bendrovės nemokamai leidžia pasiimti tik ribotą rankinį bagažą, o papildomas bagažas itin stipriai apmokestinamas dažnai pasirenkamas dvigubas keliavimo būdas – daiktai įdedami į mikroautobusą ir juo keliauja į Lietuvą, o patys parskrenda lėktuvu. Reikia nepamiršti, kad siuntas autobusiukas veža ilgiau nei skrenda lėktuvas, todėl reiktų anksčiau išsiųsti siuntą ir tik po to skristi. Žinoma, lieka rizika, kad siunta nepasieks Jūsų laiku. Tačiau ir oro linijų bagažas kartais pasimeta. Nors tai būna tik kartais. Netikėkite filmais, kur rodoma, kad tai nutinka dažnai. Realybė šiek tiek geresnė nei parodo filmai (bent vienoje vietoje). Mažiausiai populiarus būdas – patiems važiuoti iš Anglijos į Lietuvą automobiliu. Šis būdas mažiausiai populiarus, nes ilgą atstumą reikia vairuoti patiems. O blogiausia, kad Anglijoje ir Lietuvoje naudojamų automobilių vairai įmontuojami skirtingose pusėse. Net važiuojama skirtinga kelio puse.